Pytania do mieszkańców

Pytania przyszłych mieszkańców lub osób zainteresowanych kupnem mieszkania.
ineska

Pytania do mieszkańców

Postautor: ineska » 3 paź 2015, o 14:10

Witam wszystkich mieszkańców. Ostatnio ruszyła sprzedaż mieszkań w następnym budynku i zastanawiam się nad zakupem. chciałam zapytać Was jak się mieszka w tej okolicy? Czy to prawda, że od Wisłoka i oczyszczalni ścieków nieprzyjemnie pachnie? Jak ma się sąsiedztwo alimy gerber i korala? Czy nie jest głośno? Czy oceniacie okolice jako bezpieczną. Czy jest to osiedle przystosowane dla rodziny z dzieckiem ( dostępność przedszkola, szkoły, lub zwykłego spaceru z dzieckiem?) No i ostatnie pytanie -Komary czy od Wisłoka jest ich dużo- w lecie da się wyjść i posiedzieć spokojnie na balkonie? :) Liczę na wasza pomoc.

Daniel

Re: Pytania do mieszkańców

Postautor: Daniel » 4 paź 2015, o 08:57

Witaj @ineska.

Odkąd tu mieszkam, a mieszkam od samego początku - nie poczułem zapachu Wisłoka ani czyszczalni. A okna i balkon mam wprost na rzekę. Pisałem już kiedyś, że jedyny nieprzyjemny zapach generują świnki hodowane przez gospodarza gdzieś w okolicy ul. Żółkiewskiego. Ale to i tak raczej tylko mieszkańcy mieszkań od US czują.
Jak ma się sąsiedztwo alimy gerber i korala? Czy nie jest głośno? Czy oceniacie okolice jako bezpieczną.
Sąsiedztwa ne odczuwam. Oczywiście ulicą Siemieńskiego przejeżdżają ciężarówki Korala i auta pracowników, ale w końcu to ulica - coś musi po niej jeździć ;) Za to na weekendy jest zaskakująca cisza.
Czy okolica jest bezpieczna? Ja się czuję bezpiecznie.
Czy jest to osiedle przystosowane dla rodziny z dzieckiem ( dostępność przedszkola, szkoły, lub zwykłego spaceru z dzieckiem?)
Przedszkola są dwa - publiczne, przy ulicy Kochanowskiego (na przeciwko kładki). Nasz synek tam chodzi i jest OK. Bez problemu daje radę spacerkiem czy na rowerze. Szkoła podstawowa jest bliżej, a gimnazjum pon nosem.
Spacery - nie jest idealnie, ale osiedle dopiero powstaje. W którymkolwiek kierunku nie pójdziesz, będziesz iść wzdłuż ulicy. Najbliższym chyba zielonym terenem jest park przy szpitalu.
Komary czy od Wisłoka jest ich dużo- w lecie da się wyjść i posiedzieć spokojnie na balkonie?
Nie więcej niż w innych częściach miasta. W tym roku ich praktycznie w ogóle nie było widać. W poprzednich też nie kojarzę jakiś plag.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam

Wróć do „Pytania zainteresowanych”